Mēness Fāzes

Mēness fāzes


Jauns mēness

Pirmelements – ZEME ,simbolizē matēriju. Pārvalda dieviete Artemīda.

Jauns mēness – lunārā mēneša sākums.Apmēram divas dienas pirms un divas dienas pēc jauna mēness iestāšanās skaitās “tumšā mēness” laiks – Hekates dienas, kad mēness pie debesīm nav redzams.Maksimāli jūtams zemes gravitācijas spēks, tāpēc daudzi jauna mēness laikā izjūt nesaprotamu smaguma sajūtu un spēku izsīkumu, var uznākt skumjas vai nemiers, bailes un depresija.

Pirmajās jauna mēness dienās cilvēks ir īpaši nespēcīgs un vājš, organisma enerģētika ir zema, tāpēc šajās dienās nav vēlams:
 • sevi noslogot ar smagiem un sarežģītiem darbiem, jāizvairās no fiziskām un garīgām pārslodzēm;
 • slēgt līgumus, 
 • veikt svarīgus darbus;
 •  iepirkties;
 • veikt ķirurģiskas operācijas, kosmētiskas procedūras;
 • konservēt augļus vai dārzeņus,
 • strādāt dārzā.
 Vislabāk pirmo jauna mēness dienu pavadīt mierīgi, veicot tikai pašus nepieciešamākos darbus vai ļaujot sev atpūsties. Īpaši jūtīgi šajās dienās ir cilvēki ar zemu asinsspiedienu un asinsrites traucējumiem. Šajā gadījumā var palīdzēt pastaigas svaiga gaisā un elpošanas vingrinājumi.

Ieteicama atslodze.
Simboliski šo dienu galvenais uzdevums ir  jaunrade un atjaunotne, kad iespējams visu sākt no sākuma, tāpēc šajās dienās vēlams atteikties no kaitīgiem ieradumiem, sastādīt plānu nākamajam mēnesim un sākt jaunu dzīvi.

Pirmā mēness fāze ilgst līdz brīdim, kad mēs debesīs redzam tieši labo pusi no mēness diska. Šo periodu var salīdzināt ar bērnības laiku, kad mēs izzinām un iepazīstam pasauli sev apkārt, mācāmies un ievācam informāciju.

Šajā laikā organisms cenšas enerģiju taupīt un uzņemt no apkārtnes, tāpēc vēlams uzturā lietot vairāk svaigu dārzeņu, augļu un svaigi spiestu sulu. Maksimālu efektu dos zāļu tējas. Var uzsākt fizisko vingrojumu kompleksu.

Jaunus darbus šajā laikā labāk nesākt, toties šis ir vislabvēlīgākais laiks tieši visāda veida plānošanai, nākotnes plānu un projektu izstrādei, mācībām un jaunu zināšanu un iemaņu iegūšanai. 


Augošs mēness

Pirmelements – ŪDENS, simbolizē jūtas. Pārvalda jūras dieviete Tetīda un Mēness dieviete Selēna.

Kad mēness sirpis izaudzis tiktāl, ka veido pusi no mēness diska, iestājas otrā mēness fāze – augošs mēness (pirmais ceturksnis), kas turpinās līdz pilnmēnesim. 

Dzīvības spēki un enerģija vairojas. Mēs kļūstam spēcīgāki, aktīvāki, emocionālāki, spējīgi aizraut citus.

Augoša mēness laikā cilvēki emocionāli ir visjūtīgākie un visatsaucīgākie, paaugstinās intuīcija, pieaug pozitīvās emocijas. Šajā laikā pienākas ne tikai plānot pašu galveno, bet arī sākt aktīvi rīkoties. Tieši šajā laikā mums ir iespējas daudz ko sasniegt un realizēt.
Lieliski padodas sarunas ar priekšniecību ( var prasīt algas pielikumu un citus labumus ), veiksmīgi noris darījumi valsts iestādēs un pārrunas pa telefonu.

Augošs mēness ir labvēlīgs dažādu ārstniecisko un kosmetoloģisko kursu uzsākšanai. Labi padosies jebkuras darbības, kas vērstas uz organisma atveseļošanu, atjaunošanu; maksimālu efektu dos ādu, matus un  nagus barojošas un nostiprinošas procedūras.

Ja ir uzsākts fizisko vingrojumu vai nodarbību kurss, var nedaudz līdz pilnmēnesim samazināt slodzi.

Augoša mēness periodu var salīdzināt ar jaunības laiku, kad cilvēks ir uzkrājis tik daudz spēka un enerģijas, ka ir gatavs aktīvai rīcībai, pieaug optimisms un vēlme darboties, piepildīt savus sapņus un realizēt ieceres.

Otrā mēness fāze beidzas pilnmēness laikā. Jo tuvāk tas nāk, jo vairāk neiztērētā un uzkrātā enerģija pārvēršas uzbudinājumā un sasprindzinājumā. Tāpēc tuvojoties šī perioda noslēgumam jākļūst piesardzīgākiem, jānoskaņojas uz mierīgumu un līdzsvarotību.


Pilns mēness.

 Pirmelements – GAISS. Pārvalda sengrieķu dieviete Hēra, Zeva sieva.

Pilnmēness laikā mēness ir pilnībā saules izgaismots un tā ietekme uz zemes procesiem un cilvēku fizisko, psihisko un emocionālo stāvokli ir visspēcīgākā. Iepriekšējā mēness fāzē neiztērētā enerģija pašā pilnmēness laikā  kļūs nevaldāma.

Emocijas un intuīcija atrodas maksimumā un ņem pārsvaru par prātu. Saasinās nervu sistēmas traucējumi, daudzus no enerģijas pārpilnības moka bezmiegs, mēnessērdzīgie miegā staigā, palielinās ceļu negadījumu skaits, pieaug noziedzība un ātrās palīdzības izsaukumu skaits, nopirktās lietas ātri vien salūzt.

Cilvēki mazākā iemesla pēc un arī bez iemesla strīdas un ceļ skandālus. Apzinoties šo pilnmēness ietekmi, ir vieglāk nepakļauties provokācijām un saglabāt iekšējo mieru.
Īpaši jūtīgi uz pilnmēness iestāšanos ir cilvēki ar paaugstinātu asinsspiedienu. Šādos gadījumos ieteicams jau iepriekš uz pilnmēness laiku plānot mierīgāku dzīves ritmu.
Šajās dienās jācenšas nezaudēt kontroli pār sevi, runāt mierīgāk, nepacelt balsi, nieku dēļ nedusmoties, lieki nerosīties, atlikt visus darbus, kas rada paaugstinātu nervu slodzi, nevajadzētu pieņemt atbildīgus lēmumus.

Šis ir nelabvēlīgs laiks dažādām ķirurģiskām un kosmētiskām procedūrām, konservēšanai, drēbju un logu mazgāšanai, augu un puķu stādīšanai un pārstādīšanai, kā arī celtniecības un remontdarbiem.

Pilnmēness enerģijai jādod iespēja izpausties, tā jāizmanto kaut kā jauna veidošanai savā dzīvē un sevis pilnveidošanai. Mēs iegūstam iekšējo brīvību, kļūstam atraisītāki un neatkarīgāki. Lieko pilnmēness enerģiju var novirzīt uz dažādām radošām nodarbēm – mākslu, mūziku, deju, mērenām fiziskām aktivitātēm. Lai atbrīvotos no liekās enerģijas, var uzrīkot mājas tīrīšanu.

Ieteicama atslodze, jo pastiprinās jebkuru vielu ietekme uz organismu, paaugstinās dažādas saindēšanās ar pārtiku, medikamentiem un alkoholu.

Pilnmēness ietekme var būt jūtama jau divas dienas pirms un turpināties līdz divām dienām pēc paša pilnmēness iestāšanās brīža.

Trešā mēness fāze ilgst no pilnmēness līdz brīdim, kad mēs debesīs redzam tieši kreiso mēness diska pusi un to var salīdzināt ar cilvēka brieduma gadiem, kad daudzi no galvenajiem dzīves uzdevumiem jau ir paveikti un atlicis “nostiprināt pozīcijas”. Šajā laikā notiek mūsu spēku un iespēju uzplaukums, kad var plašākai publikai demonstrēt sava darba augļus un dalīties ar sasniegto. Šo periodu var veltīt aktīvai atpūtai, dažādiem kontaktiem, saviesīgiem pasākumiem, nodarboties ar mākslu, dalīties ar apkārtējiem savās zināšanās un pieredzē.

Jāturpina un jāpabeidz visi iesāktie darbi un projekti. Jaunus darbus šajā laikā labāk nesākt ( izņēmums var būt 21 un 24 mēness dienas, kad notiek enerģijas kāpums).Dilstošs Mēness.

 Pirmelements – UGUNS. Pārvalda gorgona Medūza.

Ceturtā mēness fāze ( otrais ceturksnis ) iestājas tad, kad mēs debesīs redzam apgaismotu tieši pusi ( kreiso) no mēness diska un, mēness sirpim samazinoties, turpinās līdz tā pilnīgai izzušanai jaunmēnesī.

Šo periodu var raksturot ar vārdiem: “iedziļināšanās sevī”, “meditācija”, “attīrīšanās”.
Mēnesim dilstot, arī cilvēka fiziskie spēki sāk iet mazumā, mēs kļūstam lēnāki un mierīgāki. Samazinās komunikācijas spējas un emocionalitāte, tāpēc kļūst grūtāk nokārtot dažādus darījumus. Pakāpeniski jāsamazina jebkura veida aktivitāte.

Nav vēlams sākt jaunus darbus un projektus, jo to paveikšanai būs nepieciešams vairāk laika un tie var ievilkties.

Šajā laikā vēlams:
 • vairāk pievērsties savas būtības garīgajai pusei, iegūstot jaunas zināšanas par sevi un apkārtējo pasauli;
 • pozitīvu rezultātu dos dažādas organismu un ķermeni attīrošas procedūras.Skaistumkopšanā šis ir vislabvēlīgākais laiks vaksācijai, pretcelulīta un attīrošām ūdens procedūrām, peldēm, relaksējošām vannām; attīrošām pretpiņņu, vasarasraibumus un pigmentplankumus balinošām sejas maskām; pedikīram, solārijam. 
 • jāsamazina fiziskā aktivitāte, priekšroku dodot stiepšanās, relaksējošiem jogas vingrojumiem;
 • dilstoša mēness laikā lieliski padosies mājas ģenerāltīrīšana, logu mazgāšana un atbrīvošanās no vecām un nevajadzīgām mantām. Tieši šajā laikā vislabāk ir nest apģērbu uz ķīmisko tīrītavu, kā arī likt drēbes un apavus sezonas glabāšanai. 
 • Šis ir īstais laiks konservēšanai (izņemot, ja mēness atrodas ūdens zīmēs), zāles pļaušanai, cīņai ar nezālēm dārzā un dažādu kaitēkļu iznīdēšanai.

Dilstoša mēness periodu var salīdzināt ar vecuma iestāšanos, kad cilvēks atskatās uz dzīvē paveikto, veic kopsavilkumu par padarītajiem un nepadarītajiem darbiem. Ja mēness cikls ir nodzīvots pareizi,- var atpūsties un baudīt padarīto darbu augļus; ja nav izdevies paveikt visu ieplānoto,- jāizanalizē kļūdas, jāizdara secinājumi un jāgatavojas jaunam mēness ciklam  (dzīves cēlienam ). Visi iesāktie darbi jāpabeidz.

Dilstoša mēness divas pēdējās dienas, kad iestājas tumšās bezmēness naktis, ir īpaši grūtas un bīstamas. Tas ir labvēlīgs laiks dažādiem maģiskiem rituāliem, kad aktivizējas melnās maģijas cienītāji un enerģētiskie vampīri ( jo arī viņu enerģijas krājumi šajā laikā ir tuvu nullei ), tāpēc jāparūpējas par savu un sava mājokļa enerģētisko aizsardzību. Visvienkāršākā un visefektīvākā aizsardzība ir lūgšanu skaitīšana, svecīšu dedzināšana un pozitīvu domu uzturēšana.

Čika laiks – Mēness bez kursa.

Kāpēc ir brīži, kad nekas neizdodas, lai kā arī mēs nopūlētos – vienošanās un līgumi, ko noslēdzam, drīz vien tiek lauzti, laulības izjūk, reģistrētie uzņēmumi bankrotē, iecerētais brauciens tiek atcelts,vērtīgais  pirkums, kas šķita ļoti nepieciešams, izrādās pavisam lieks un nederīgs?

Izrādās, visām šīm un vēl daudzām citām ķibelēm par iemeslu var būt čika laiks – tukšās dienas jeb Mēness bez kursa – laiks, kad Mēness pāriet no vienas zīmes citā, neveidojot aspektus ar planētām. Tas var ilgt no dažām sekundēm līdz pat dažām diennaktīm. Tāpēc, plānojot svarīgus pasākumus un darbus, noderīgi ir papētīt Mēness kalendāru, vai plānotais pasākums neiekritīs šajā nelabvēlīgajā laika posmā.

Čika laikā cilvēki kļūst izklaidīgāki un neuzmanīgāki, tāpēc pieaug dažādu sadzīves negadījumu, darba traumu un auto avāriju skaits. Pazeminās koncentrēšanās un prāta spējas, kā rezultātā tiek pieļautas kļūdas dokumentos, atskaitēs un aprēķinos. Biežāk notiek dažādi pārpratumi.

Čika laikā nav ieteicams veikt naudas operācijas, pieņemt svarīgus lēmumus, slēgt laulības un līgumus. Šajā laika posmā nopirktās mantas var drīz salūzt vai iziet no ierindas. Nevajadzētu sākt jaunus darbus, jo, visdrīzāk, tie būs jāpārtaisa.


Ko darīt, kad iestājas Čika laiks jeb Mēness bez kursa?

Lai arī šis periods ir nelabvēlīgs pārsvarā lielākajai daļai darbību, tomēr ir arī darbi, ar kuriem var nodarboties čika laikā – var pievērsties jau iepriekš iesāktajiem darbiem, kas ir labi “iestrādāti” un notiek gandrīz automātiski. Labvēlīgi ir pabūt vienatnē, pievēršoties kādai labai grāmatai vai doties pastaigā. Var vienkārši patērzēt ar kādu sev tuvu cilvēku pie tējas tases.

Čika laiks ir laiks, kad mēness “atpūšas” un arī cilvēkam šajā laikā pēc iespējas vajadzētu atvilkt elpu no ikdienas darbiem. Šis ir visideālākais brīdis meditācijām, jogas nodarbībām un dažādām garīgajām praksēm.


Katra mūsu diena ir unikāla un neatkārtojama, un, tāpat kā mēness ritmu ietekmē mainās laika apstākļi, tāpat mainās arī mūsu noskaņojums un kopējais psihoemocionālais stāvoklis. Līdz ar to tiek ietekmēts arī cilvēku starpā noslēgto darījumu iznākums.
Zinot, kā mēness ietekmē zemes procesus, atrodoties kādā konkrētā fāzē vai zodiaka zīmē, var prognozēt atsevišķu notikumu gala rezultātu un to, vai tas būs pozitīvs vai negatīvs.

Zemāk norādītajā tabulā norādīti mēness kalendāra labvēlīgie un nelabvēlīgie laiki populārāko darījumu veikšanai.