11/27/2012

Kā krāmi mājās ietekmē tavu dzīvi


Mantas, mantas, mantas- cik daudz no tā visa, ko glabājam savos skapjos, atvilktnēs, kumodēs, pagultēs, pagrabos un pažobelēs mums patiesi vajag? 

Vai arī Tev ir zināma situācija, kad kāda lieta savu laiku nokalpojusi vai arī vairs nav vajadzīga, tomēr ārā izmest žēl? Tā nu tie krājas- krāmi.

Ir uzskats, ka jebkura veida krāmi ne tikai aizņem mājās vietu un rada nekārtību, bet traucē arī mums dzīvot. Tas tiek pamatots ar to, ka krāmi rada šķēršļus vienmērīgai enerģijas plūsmai telpā, kas savukārt ir iemesls sastrēgumiem vai neskaidrībām mājas iemītnieku dzīvēs.

Kā norāda Fen šui speciālisti, krāmi uzkrājas tad, kad enerģija kļūst stagnanta un otrādi - enerģija kļūst stagnanta vienmēr, kad sakrājas krāmi. Krāmu parādīšanās mājās ir simptoms tam, ka kaut kas mūsu dzīvē sācis stagnēt. Jo vairāk krāmu, jo vairāk blīvās enerģijas tie sev piesaistīts.

Šķirojot savus krāmus, arī dzīves enerģija atjaunosies.

Kas ir krāmi?
  1. Lietas, kuras nemīli vai nelieto - viss, kas pamests novārtā, aizmirsts, negribēts un nelietots, mājās izraisa enerģijas stagnāciju, arī dzīve tad nevirzās uz priekšu.
  2. Lietas, kuras nav sakārtotas - māja atspoguļo to, kas notiek mūsu iekšienē, ārēja nekārtība liecina par kādu iekšēju nesakoptību. Sakārtojot ārējo vidi, pēc laika harmonizējas arī iekšējā pasaule.
  3. Pārāk daudz lietu mazā telpā - ja ir pārāk liela šaurība mājās, arī dzīves iespējās sāksim just ierobežotību.
  4. Viss, kas nav pabeigts līdz galam - jo lielāka mēroga nepabeigtas lietas (piemēram, iesākts remonts, kas nekust uz priekšu jau mēnešiem), jo vairāk tas apdraud arī mūsu personiskās spējas tikt galā ar mūsu dzīvi.

Īstie krāmu krājēji nespēj atbrīvoties no saviem krāmiem līdz brīdim, kamēr viņi izmantojuši visu lietas vērtību. Tas attiecas pat uz mantu, kas nopirkta ar atlaidi vai dabūta vienkārši «par brīvu». Viņiem liekas negodīgi - aizmest, pirms pēdējā lietderības pilīte nav no tās izspiesta, pat ja tas nozīmē tik vien kā turēt mantu bufetē un bezgalīgi ilgi gaidīt, kad šis laiks beidzot pienāks. 

  Sakārtodami ārējo pasauli, jūs iesākat arī atbilstošas izmaiņas savā iekšējā pasaulē. 

Nepieradinieties iegādāties sliktāko kvalitāti, jo tad, kad jūs sev sarūpējat visu labāko, šis signāls, aizejot no jums, atnesīs vislabāko atpakaļ citās dzīves jomās. 

Vairums cilvēku 80% sava laika, proti, ikdienā, valkā tikai 20% savu drēbju.
Tas ir jūsu pienākums pret sevi - radīt tādu apģērbu kolekciju, kura jums patīk visā pilnībā. 

  Pagultes. 
Viss, kas atrodas jūsu enerģijas laukā, ietekmē miega kvalitāti, tāpēc turieties pretī kārdinajumam krāmus pabāzt zem gultas. Ja esat iegādājies gultu ar apakšā novietotām atvilktnēm, tad pats labākais ir tur uzglabāt tīru gultasveļu, dvieļus vai drēbes. 
Krāmi uz guļamistabas skapjiem un kumodēm  ir pirmā lieta, ko redzat no rīta pamostoties. Šādā gadījumā jums būs tieksme gausi celties. 

Pārnēsājamās atkritumu glabātavas - rokassomas, plecu somas, "diplomāti", bikšu kabatas utt.   Ļaujiet aiziet it visam, ko jūs glabājat tikai kādas nesaprotamas vainas vai pienākuma sajūtas dēļ un kam piemīt divkosīgs raksturs vai kuru vienkārši ir par daudz! 

  Iemācieties ļaut savām grāmatām aiziet, kad to laiks ir pienācis! 

Sāciet ar tām pavārgrāmatām, kuras jūs nekad neesat lietojis (nē, neatveriet taču tās un nesāciet tagad pēkšņi meklēt receptes!). Pēc tam pārejiet pie tām mācību un izziņu grāmatām, kuras neesat aiztikuši jau gadiem ilgi; turpiniet ar bērnu grāmatām, kuras jūs vai jūsu bērni jau ir «pārauguši», romāniem, kuri jums nekad pietiekami nav interesējuši, neaizmirstiet grāmatas ar teorijām, kurām jūs nepiekrītat. Tad lai seko tie sējumi, kuri novietoti tik grūti aizsniedzamās vietās, ka jau desmitiem gadu jūs tos neesat aiztikuši, kā arī grāmatas, kas no vecuma pat sabirzušas. 

Lielisks problēmas risinājums ir grāmatu ziedošana vietējai bibliotēkai, īpaši tai gadījumā, ja esat norūpējies, ka jums kādā brīdī kaut kas varētu pietrūkt. 

  Vislabākais padoms uz vaicājumu: «Ko iesākt ar šīm nevajadzīgajām dāvanām?» ir šāds: «Atbrīvojieties no tām!» Lietām, kuras jūs patiešām mīlat, ir stiprs un vibrējošs enerģijas lauks, kamēr negribētām dāvanām piemīt kaut kādas neveiklības un konfliktējošas enerģijas, kuras gan drīzāk tērēs, nevis dos kādu papildu spēku. 

Atcerieties - tā ir būtiska doma! Jūs varat atzinīgi novērtēt, ka jums iedota dāvana, taču - bez jebkāda pienākuma paturēt to. 


Kā krāmi ietekmē?
  1. Krāmi velk atpakaļ pagātnē - ja visa telpa pilna ar krāmiem, tajā vairs nav vietas ienākt jaunajam. Šādos apstākļos dzīvojot, arī mūsu domās un dzīvē nav vietas jaunajam, visu laiku kavējamies pagātnē, problēmās, kas bija un mūs mocīja, lai gan jau sen tās vairs nav aktuālas, netiekam no domām par tām vaļā.
  2.  Krāmi piesārņo organismu, ietekmē veselību- Fen šui speciālisti norāda, ka krāmu krājēji bieži vien mokās ar vēdera aizcietējumiem, maz laika velta fiziskām aktivitātēm, viņu sejas krāsa ir pelēcīga un acīs nav dzīvīguma. Tāpat esot novērots, ka krāmu vācējiem bieži vien ir arī liekais svars, ko speciālisti skaidro ar pašaizsardzību - cilvēks apkraujoties ar krāmiem (arī uzaudzējot taukus) zemapziņā cer tādā veidā sev izveidot aizsargspilvenu, lai pasargātos no dzīves triecieniem.
  3.  Krāmi rada neizlēmību- ja esam apkrauti ar krāmiem, pilnīgi iespējams, netiekam galā arī ar svarīgiem lēmumiem dzīvē, un pat netiekam skaidrībā, ko īsti no dzīves vēlamies.
  4.  Krāmi atņem sparu darboties- ja mājās turam daudz krāmus vai māja ir pastāvīgā nekārtībā, visticamāk, mums ir grūti darboties arī dzīvē, darbus regulāri atliekam uz rītdienu. Nākas grūti sevi piespiest kaut ko izdarīt, trūkst enerģijas un gribasspēka.
  5. Krāmi nospiež dzīvē pauzes pogu- ja mājā ir daudz krāmu, arī dzīve var tikt „iesaldēta", var rasties sajūta, ka dzīvojam „vāveres ritenī", ka esam iesprostoti vienā posmā un nevirzāmies uz priekšu.
  6.  Krāmi var izraisīt pat depresiju- iestrēgusi krāmu enerģija velk lejup arī mūsu enerģiju un var likt izjust pat depresiju.
  Krāmu pārbaude 
  1.  Vai šī manta vairo manu enerģiju, kad es par to domāju vai skatos uz to? 
  2.  Vai es tik tiešām esmu to iemīļojis? Vai man tā tik tiešām patīk? 
  3.  Vai tā man ir īsteni derīga? 
Ja atbilde nav  «jā!» uz 1. jautājumu, un tikpat skanīgs uz abiem nākamajiem, tad jājautā: «Ko šī manta galu galā dara jūsu dzīvē?» 

Fen šui bagua - pārbaudi, kurā mājas zonā tev uzkrājas krāmi un par ko tas liecina
Fen šui bagua ir telpisks režģis, kas parāda, kā konkrēta zona telpās, kurās mēs uzturamies, ietekmē mūsu personiskās dzīves aspektus.

Ja jums mājās vai darbā ir kāda atsevišķa vieta, kura pēc iztīrīšanas tikpat ātri atkal un atkal tiek piesārņota, paraugieties, kādā bagua zonā tā ir novietota, un pārbaudiet, kas šajā jomā notiek jūsu dzīvē. Droši vien atklāsiet, ka tā ir tieši tā jūsu dzīves daļa, kurai arī ir nepieciešama pastāvīga uzmanība un kurā kaut kas joprojām turpina aizķerties.

Tātad- kā veikt bagua krāmu pārbaudes metodi?
  1.  Vispirms paņemiet baltu lapu un uzskicējiet sava dzīvokļa/mājas plānu, norādot visas sienas un durvis it kā no putna lidojuma.
  2. Pagrieziet papīra lapu tā, lai galvenā ieeja mājā, dzīvoklī vai istabā ir novietota paralēli papīra lapas apakšējai malai, it kā jūs skatītos šajā virzienā un gatavotos telpā ieiet.
  3.  Sameklējiet centru- novelciet diagonāles un to krustpunkts arī ir centrs. Sadaliet mājas plānu trīs vienādās daļās gan horizontāli, gan vertikāli. Iegūsiet telpu, sadalītu 3x3 daļās. Šīs daļas arī ir 9 bagua zonas, katrai no kurām ir atbilstība ar kādu no dzīves jomām.
  4.  Pētot mājas plānu, skatieties, kurās vietās mājā jums uzkrājas visvairāk krāmu, un tad attiecīgi salīdziniet to ar Bagua 9 zonu režģi, kas norādīs uz attiecīgo dzīves jomu.

Fen šui bagua (vienkāršota diagramma; daļas atdalītas ar svītrām):

Veiksme, Bagātība, Pārpilnība
Slava, Reputācija, Apgaismība
Savstarpējās attiecības, Mīlestība, Laulība

Vecākā paaudze, Ģimene, Sabiedrība
Veselība, Vienotība 
Bērni, Radošā darbība, Projekti
Zināšanas, Gudrība, Pašizaugsme
Karjera, Dzīves plāns, Ceļš
Izpalīdzīgi draugi, Līdzjūtība, Ceļojumi

Bagua deviņas zonas 

Jūs noteikti ievērojāt, ka katra no bagua daļām ir aprakstīta dažādiem vārdiem. Tas darīts ar nolūku, lai dotu spilgtāku izjūtu par tiem dažādajiem enerģiju līmeņiem un frekvencēm, kuras ietver katra no šīm teritorijām. Vienkārši izvēlieties tos nosaukumus, ar kuriem jūs labāk rezonējat.


Veiksme. Bagātība. Pārpilnība.

Ja krāmi atrodas šajā zonā, tie apturēs skaidrās naudas apriti, liks visai jūsu finansiālajai situācijai iesūbēt, un šajā gadījumā radīt pārpilnību dzīvē patiešām būs ļoti grūts darbs.



Slava. Reputācija. Apgaismība.

Ja piesārņota ir šī zona, tā var likt jūsu reputācijai pasliktināties, bet pašam zaudēt savu popularitāti. Entuziasms, kaislība, iedvesma - arī tās būs pieejamas niecīgā daudzumā.

Savstarpējās attiecības. Mīlestība. Laulība.
Ar krāmiem pielūžņota savstarpējo attiecību teritorija var radīt grūtības mīlestības partnera atrašanā vai arī problēmas jau eksistējošajās attiecībās. Tas, ko jūs iegūsiet, nebūs tas, ko jūs vēlaties saņemt.

Ģimene. Sabiedrība.
Krāmi šajā zonā var saasināt attiecības ar priekšniecību, autoritātēm un vecākiem, kā arī radīt problēmas sabiedriskajā dzīvē vai ģimenē.

Veselība. Vienotība.
Šajā teritorijā uzkrātie krāmi atstāj negatīvu iespaidu uz veselību, un jūsu dzīvei pietrūks centrālā fokusa.

Radošā darbība. Bērni. Projekti.
Ja piesārņojums ir skāris šo rajonu, tad, iespējams jūs pieredzēsiet traucejumus savā radošajā darbā, nāksies cīnīties par to, lai projekti nestu augļus.
Var rasties grūtības attiecībās ar bērniem un tiem cilvēkiem, kuri strādā jūsu pakļautībā.

Zināšanas. Gudrība. Pašizaugsme.
Krāmi šajā zonā nozīmē, ka jūsu spējas mācīties, pieņemt gudrus lēmumus un pilnveidot sevi būs ierobežotas.

Karjera. Dzīves plāns. Ceļš.
Ja jums ir krāmi šajā rajonā, var notikt tā, ka dzīve ir viena vienīga cīņa, kā gājiens pret kalnu. Jūs jūtaties, it kā būtu iebraukuši grambās un nedarāt to, ko patiesībā vajadzētu darīt. Pilnīgi iespējams, ka jūs pat nezināt, kas īsti būtu jādara.

Izpalīdzīgi draugi. Līdzjūtība. Ceļojumi.
Šajā rajonā novietotie krāmi bloķēs jūsu atbalsta iespējas - tātad jūs jutīsieties, it kā ejat ceļa lielāko daļu viens, būdams pilnīgā izolācijā. Tie traucēs arī īstenot ceļojuma plānus vai izrādīs pretestību dzīvesvietas maiņai, ja tāda būs vajadzīga.

Fen šui bagua režģis pielietojams ne vien jūsu dzīvojamai telpai, bet arī mājas apkārtnei, darba vietas telpai, konkrētai istabai, atsevišķam galdam utml. Visvairāk jūs ietekmēs tās telpas bagua, kur pavadāt visvairāk laika (piem., ja mājās pavadāt maz laika, bet darbā - daudz, tad vērts pirmkārt izpētīt darba vietas bagua).

Lūk, daži padomi, kā padarīt savu dzīvi vienkāršāku: 
  •  Uzglabājiet līdzīgas lietas vienuviet! 
  • Uzglabājiet lietas netālu no vietas, kur jūs tās lietosiet 
  •  Allaž nolieciet visbiežāk izmantotās lietas katru savā vietā 
  •  Piestipriniet kastēm uzlīmes, lai zinātu, kas tajās atrodas. 
  •  Sakārtojiet drēbes savā drēbju skapī pēc krāsas (tad tās izskatīsies vēl pievilcīgāk). 
Kārenas Kingstonas grāmata "Kā atbrīvoties no krāmiem" (Avots, 2006.)


Nav komentāru: