Mājas aptieciņā jābūt:
- Termometram, lai spētu izmērīt pareizu ķermeņa temperatūru un nevadītos no sajūtām vien.
- Medikamentiem pret paaugstinātu ķermeņa temperatūru, piemēram, paracetamolam vai tā saturošiem medikamentiem (panadols, eferalgāns, tailenols), kurus drīkst lietot kā bērniem , tā pieaugušajiem; ibuprofēnam, vai to saturošiem medikamentiem(ibumetīns, motrīns, irfēns), drīkst lietot arī bērniem; aspirīnam, taču to drīkst lietot tikai pieaugušie.
- Medikamentiem pret sāpēm, piemēram, analgīnam, ibuprofēnam un citiem, ja parakstījis ārsts.
- Medikamentiem, ko lietot pie alerģiskām reakcijām(pie Kvinkes tūskas, izsitumiem pēc insektu kodieniem, reakcijām uz kādiem putekļiem, putekšņiem u. C. alerģiju gadījumos), suprastīns, tavegīls, klaritīns, loratidīns, zirteks u.c. antihistamīnus saturoši preperāti.
- Medikamenti pret caureju, sliktu dūšu, piemēram, smektas pulverīši, melnā ogle, imodium, lineks kapsulas vai jogurta kapsulas, cerukāls var palīdzēt pieaugušajiem, taču bērniem to nedrīkst lietot.
- Medikamentiem pret iesnām: vibrocils, pinosols, olints, rinogēls, nazivīns u.c. pret iesnu līdzekļi.
- Medikamentiem, ko lietot kādu milzīgu stresu, pārdzīvojumu gadījumā, bezmiega gadījumā, līdz brīdim, kad konsultējas ar savu ārstu: baldriāna pilieniem vai tabletēm, korvalola pilieniem, novo passit tabletēm vai mikstūrai, herba stress tabletēm.
- Noteikti pārsienamajam materiālam: marles saitēm, vatei vai citam pārsienamam materiālam.
- Nepieciešams būtu arī briljantzaļais šķīdums vai joda šķīdums, ūdeņraža pārskābe- šos jālieto pie nobrāzumiem, traumām, lai dezinficētu brūci, līdz tiek pie kvalificētiem mediķiem.
- Vēl varētu būt medikamenti, ko lietot akūta urīnpūšļa iekaisuma gadījumos, līdz nokonsultējas ar savu ārstu, cistenola pilieni, fitolizīna pasta.
Nav komentāru:
Ierakstīt komentāru