Svarīga krāsu tonalitāte — vai jūs piederat pie aukstās vai siltās, piesātinātās vai pludinātās krāsu paletes. Šai tonalitātei noteikti jāvalda jūsu garderobē. Nedrīkst sajaukt aukstās un siltās paletes toņus. Tad neveidosies saskanīgs ansamblis.
Kāpēc svarīgi atšķirt, kuri ir silti un kuri ir vēsi toņi?
Visus cilvēkus, ņemot vērā ādas, acu un matu toni, var iedalīt trijās krāsu pamatpaletēs, taču svarīga nav konkrētā matu krāsa (ruda, kastaņbrūna vai blonda), svarīgi ir noteikt, vai konkrētais tonis ir silts vai vēss.
Katrai krāsai ir gan silti, gan vēsi toņi, izņemot ORANŽU, kurai ir tikai siltie, un VIOLETU, kurai ir tikai vēsie toņi.
Ja visi trīs minētie toņi ir silti, cilvēks pieder pie siltās paletes, un viņam visieteicamākie ir siltie toņi, piemēram, brūns, karameļu, ķieģeļu sarkans.
Ja vēsie, tad cilvēks pieder pie vēsās paletes, un viņam visieteicamākie ir vēsie toņi, piemēram, zils, pelēks, ķiršu sarkans.
Mēdz būt tā, ka ādas tonis ir vēss, bet acu un matu tonis ir silts, šajā gadījumā cilvēks pieder pie mix paletes, un viņš vizuālajā tēlā var jaukt vēsos toņus ar siltiem.
Ja jautāsi, kura krāsa piestāv visiem, visbiežāk saņemsi atbildi - melna vai balta, bet patiesībā, tirkīza zilā ir šī ideālā krāsa.
Tas ir silti zils tonis, kas savu krāšņumu demonstrē vieglos, nedaudz spīdīgos audumos un krāsu salikumos ar brūniem toņiem - gan zeltainiem, gan šokolādes.
Tirkīzzilais jeb debesu zilais ir raksturīgs austrumu un indiāņu stilam kopā ar zemes un vara brūnajiem toņiem, bet slāvu stilam raksturīgs krāsu salikums - tirkīzzils + dzeltens + sarkans.
Iegādājies vasaras drēbītes vai peldkostīmu šajā tonī, un Tu ievērosi, ka izskaties brūnāks/ka nekā citas krāsas apģērbā.
Tirkīza tonis akcentē gan tumšus matus, gan gaišus.
Zilacaina dāma izcels savu acu krāsu, ja izmantos šo toni meikapā, bet zilacainam dendijam ieteicami šādas krāsas aksesuāri - kaklasaite, piemēram, kā arī rotas ar tirkīzu, akmeni, kas raksturo šo silti zilo toni.
Attiecībā uz baltu, melnu un pelēku, arī tiem ir gan vēsie, gan siltie toņi – baltajai vairāk silto, bet melnai un pelēkai vairāk vēso toņu.
Krāsu kombinēšana apģērbā
Krāsu aplis, kas palīdz pareizi kombinēt krāsas apģērbā |
Galvenās krāsas
Sarkanā, zilā un dzeltenā ir zināmas kā galvenās krāsas. Pārējās citās krāsas veidojas, kombinējot šos trīs toņus. Galvenās krāsas lieliski der vienkrāsainam izskatam, kas nozīme apģērba pielāgošanu, izvēloties tikai vienu krāsu. Šīs idejas šķiet sniedz pamata ieskatu, taču pareizi izmantotas rada modernu un modīgu tēlu. Viena toņa pielietošana ķermeņa līnijas pagarina un padara tās plūstošākas.
Ja vienkrāsainais izskats nav jums piemērots un jūs vēlaties veidot ko pārdrošāku, jūs apģērbā arī varat kombinēt galvenās krāsas, kas radīs mūsdienīgu ārieni, kā tas ir redzams attēlā zemāk:
Papildus krāsas
Papildu krāsu atrašana ir vienkārša: izvēlies jebkuru krāsu no apļa (dažādībai izvēlies sekundāros vaiterciāros toņus, t.i., krāsas ,kas nav sarkans, dzeltens vai zils) un ar pirkstu seko līdzi šķērsām aplim līdz pretējai tā pusei. Tu atklāsi, ka šīs krāsas ir savstarpēji savienotas un izrādās ir pretēja viena otrai. Daži papildus krāsu pāri ir oranžs-zils, violets-dzeltens, tirkīzs-sarkanbrūns.
Papildus krāsas |
Analogās krāsas
Atrast krāsu aplī analogās krāsas ir pat daudz vienkāršāk par papildus krāsu sameklēšanu. Vienkārši izvēlies jebkuru apļa krāsu, tad izvēlies krāsu, kas ir vai nu pa labi, vai pa kreisi no tevis izvēlētā toņa, un tu esi atradusi savu krāsu paleti. Nokrāsas, kas krāsu aplī cita citai ir līdzīgas, rada saskaņotu un saistītu izskatu. Zemāk es sakombinēju apģērbu, izmantojot sarkano un rozā krāsu, par kuru saderību gan daudzi šaubās, taču patiesībā tās var tikt apvienotas brīnišķīgam un pārsteidzošam tēlam.
Analogās krāsas |
Tātad tu esi apguvusi krāsu apli. Tu zini, ka saskaņot iespaidīgus, citrondzeltenus augstpapēžu apavus ar zilu kombinezona tipa kleitu. Taču dažkārt, atkarībā no situācijas, ir nepieciešams daudz piezemētāks un konservatīvāks izskats. Piemēram, lai cik ļoti tev arī patiktu nesāt apģērbu vasarīgi spilgtos toņos visu cauru gadu, tavs priekšnieks visticamāk nav krāsu apļa pielūdzējs (būū)
Gadījumos, kad tu nevari nesāt tik košas krāsas apģērbu, savā koptēlā vienkārši pievieno kādu krāsainu elementu. Saglabā neitrālu toņu izvēli, izvēloties melnu, zilu vai krēmkrāsu, un vienkārši pievieno nelielu krāsas akcentu īstajā vietā. Modes būtība ir pašizpausme un daudzpusība.
Avots: dodo.lv
krāsa
Individuālā krāsu palete
Sieviete – pavasaris
Acis – gaiši zilas, dzeltenbrūnas, zaļas, dzintara krāsā.
Mati – gaiši dzeltenīgi, brūngani, gaiši rudi, zeltaini pelēki.
Krāsas – gaiši vai zeltaini bēšīgs, gaiši pelēks, zeltaini brūns, kastaņkrāsas, gaišs un spilgts akvamarīns, gaiši zils, zāles zaļš, spilgti dzeltenzaļš, liepu lapu un zirņu zaļais tonis, citronzaļš, aprikožu un lašu oranži rosīgais, koraļļu maigi rozā, magoņsarkans, oranžīgi sarkans, zelta toņi, saulespuķu dzeltens, vijolīšu zils, zili violets.
Pavasara sieviete ir vismaigākais gadalaiku tips, tāpēc arī krāsas ir vieglas, siltas, maigas; toņi – gaiši un dzidri.
Šim
sievietes tipam raksturīga jutīga un maiga sejas āda ar dzeltenīgu pamattoni.
Raksturīgs persiku tonis.
Grims: plakstiņu ēnas – gaišas, dzeltenīgas, zaļganas, zilganas, pelēcīgas; skropstas un uzacis -brūna, zaļa vai zila, tikai ne melna; lūpām – lašu krāsas rosīgais, koraļļu rozā.
Sieviete – vasara
Acis – pelēki vai gaiši zilas, zilganzaļas vai pelēkas.
Mati – no blondiem līdz tumši pelēkiem.
Krāsas – maigie un vēsie pasteļtoņi. Dabiskas vilnas balts, rozīgi bēšīgs, gaiši pelēki zils, kakao krāsa, pelēki brūns, tumši zils (metālisks), gaiši zils, debeszils, neaizmirstulīšu zils, tumši zilzaļš, jaunu lapu un piparmētru zaļš, visi maigi rozā pasteļtoņi, ķiršu un aveņsarkans, bordo, citrondzeltens, ceriņkrāsa, plūmju zils.
Vasaras tipa sievietei savā krāsa jāmeklē neitrālās krāsās – zilo (no akvamarīna līdz pelēki zilam) un rozā ( līdz pat violetam) toņu paletē.
Jāizvairās no melnas, oranžas, zelta krāsas.
Šim
sievietes tipam raksturīga maiga, balta (var būt mazliet iezilgans tonis) vai
viegli rozā sejas āda. Uz tās var būt sīki, gaiši pelēkbrūni vasaras raibumi.
Grims: plakstiņu ēnas – rozā, zilas, gaiši violetas; skropstām pelēka tuša; uzacīm – matēts brūnais tonis; lūpām – piesātināti un mirdzoši rozā, maigi violets tonis.
Sieviete – rudens
Acis – tumši brūnas, zaļas.
Mati – rudi, vara krāsā, tumši brūni, kastaņbrūni.
Krāsas – krēmkrāsa, smilšu krāsa, riekstu, kafijas, mahagoni un šokolādes brūnie toņi, tumši zilzaļš, jūras zilzaļš, pudeļzaļš, olīvkrāsa, haki, spilgts aprikožu un apelsīnu oranžs, rūsgans, spilgti un tumši dzeltens, sinepjkrāsa, oranži sarkans, visi zeltainie toņi.
Rudens tipa sievietei piestāv visi tīrie un klusinātie toņi.
Šim
sievietes tipam raksturīga sarkanbrūna vai persiku toņa sejas āda, ļoti bieži
ar vasaras raibumiem.
Grims: plakstiņu ēnas – brūni dzeltenie un brūni sarkanie toņi ar zeltainu niansi skropstas un uzacis – brūnas, melnas; lūpām – matēts sarkanīgi brūns, rūsas, oranžs tonis. Gaišie lūpu krāsas toņi neder.
Sieviete – ziema
Acis – pelēki zilas, gaiši zilas, pelēkzaļas, tumši brūnas.
Mati – tumši brūni, melni.
Krāsas – spilgti balts, dzeltenīgi un pelēcīgi bēšīgs, gaiši un tumši pelēks, tumši brūns, melns, tumši, gaiši un spilgti zils, smaragdzaļš, spilgti rozā, gaišais un tumšais ciklamena tonis, spilgti sarkans, tumši (vīna) sarkans, citrondzeltens, tumši violets.
Ziemas tipa sievietei piestāvēs visi dzīvie, tīriem spilgtie un mirdzošie krāsu toņi.
Jāizvairās no oranžajām un zelta krāsām.
Šim sievietes tipam raksturīga piena balta vai gaiša olīvkrāsas āda.
Grims: plakstiņu ēnas – tumši zils un violets, spilgti rozā, jūras zaļš, dūmakaini zils; skropstas un uzacis – melns; lūpām – spilgti sarkana, rozā krāsa.
Dresskoda (Dress Code ) etiķete
Katra sieviete jebkurā situācijā grib izskatīties neatvairāmi un atbilstoši apstākļiem. Šoreiz runāsim par tērpiem oficiālām un neoficiālām
izklaidēm. Lai atvieglotu mūžīgo jautājumu "ko vilkt?", ieskaties
sarakstā.
Svētku tērps (White Tie)
Vissvinīgākais tērps, kurā dodamies uz augsta līmeņa svinībām
- diezgan klasiska piegriezuma dekoltēts garais vakartērps no grezna auduma
- pleci nedrīkst būt kaili - jāizvēlas kažokādas apmetnītis
- ja velk cimdus, tiem jābūt gariem atlasa cimdiem
- maza vakarsomiņa un apavi, vēlams no atlasa
- rotas - auskari un kaklarota; gredzeni un rokassprādze; pulkstenim ir jābūt rotaslietas versijā ar vāciņu
- briljantiem jābūt īstiem
- goda zīmes - ja norādīts ielūgumā
- tiāra - ja ielūgumā norādīts "goda zīmes", izvēlas tikai precētas dāmas
- matiem nevajadzētu būt izlaistiem, tiek veidota vakarfrizūra
Vakartērps (Black Tie)
Tērps kāzām, balvu pasniegšanas ceremonijām, operas sezonas atklāšanai u.c.
- gara vakarkleita vai svinīgs divdaļīgs tērps (piemēram, svārki un grezns tops)
- kokteiļkleitai nevajadzētu būt īsākai par celi
- pieļaujama grezna bižutērija
- pie vakarkleitas nav ieteicami zābaki, pat grezni zamša zābaki uz tieva papēdīša ne.
Balvu pasniegšanas ceremonijām |
Formāls tērps (Formal Attire)
Tērps, kuru izvēlamies dažādos oficiālos pasākumos un prezentācijās
- elegants vakartērps no atsevišķiem apģērba gabaliem, piemēram, izejams bikšu kostīms
- svārki un žakete
- nav ieteicami apavi ar vaļēju purngalu
- rotām vajadzētu būt neuzkrītošām
Kokteiļa tērps (Cocktail)
Piemērots sabiedriskiem izklaidējošiem pasākumiem
- kokteiļkleita garumā ap celi
- MMK - mazā melnā vakarkleita
- pieļaujama cepure
- vēlams nepārcensties ar rotu skaitu - izvēlēties pāris, piemēram, auskarus & rokassprādzi; krelles & gredzenu
- smalkas kurpes, var būt ar atvērtu purngalu
Brīva stila tērps
Brīvs stils neoficiālām ballītēm
- pieļaujams apģērbs no džinsa, vajadzētu aprobežoties ar vienu džinsa apģērba gabalu
- izejami topiņi, blūzes
- grezna žakete
- siksniņkurpes
Tērps sabiedriskiem izklaidējošiem pasākumiem |
Tērps sabiedriskiem izklaidējošiem pasākumiem |
Kam noteikti jābūt jūsu garderobē
Sāksim ar kostīmu vai žaketi. Zem tās kreklveida blūze — balta vai pasteļtonī. Arī blūze var būt gan laikmetīga, gan vecmodīga un konservatīva. Izvēlieties laikmetīgu piegriezumu atbilstošā tonalitātē.
Otrai blūzei jābūt greznai — no zīda vai cita smalka auduma. Tad tops ar lielāku kakla izgriezumu un svīteris.
Pie žaketes valkā elegantus svārkus vai labas kvalitātes klasiskas bikses. Stilisti žaketi iesaka kā universālu apģērba gabalu, pie kura var ģērbt klasiskās bikses vai svārkus. Žaketi velk arī ar zīda blūzi un elegantiem svārkiem vai ar biksēm, topu un rotām.
Mazā melnā vakarkleita ir ieteicama jebkurā garderobē. To papildina ar jūsu iemīļotajiem aksesuāriem, kurpēm un grimu jūsu krāsu paletē.
Šie priekšmeti ir tik mūžīgi un klasiski, ka tos var atjaunot un atsvaidzināt ar modes aksesuāriem katru sezonu, un jūs vienmēr būsiet eleganta un moderna.
«Džentlmeņa komplekts».
Kad ir iegādāti pamata garderobes priekšmeti, varam sākt veidot savstarpēji saskanīgu lietu ansambļus.
Piemēram, ar 12 priekšmetiem var veidot līdz 60 ansambļiem. Tā var nopietni atrisināt problēmu «nav ko vilkt mugurā».
Taču, lai viss noritētu saskanīgi, jāievēro sava krāsu toņu palete un par pamattoni jāizvēlas kāds no neitrālajiem toņiem (melns, brūns, tumši zils vai pelēks), kāds no gaišajiem toņiem (balts, ziloņkaula, citrondzeltens, rozā, laša krāsa) un kāds no piesātinātajiem toņiem (sarkans, koraļļu sarkans, ciklamenu, tirkīza, zaļš).
Kad ir iegādāti pamata garderobes priekšmeti, varam sākt veidot savstarpēji saskanīgu lietu ansambļus.
Piemēram, ar 12 priekšmetiem var veidot līdz 60 ansambļiem. Tā var nopietni atrisināt problēmu «nav ko vilkt mugurā».
Taču, lai viss noritētu saskanīgi, jāievēro sava krāsu toņu palete un par pamattoni jāizvēlas kāds no neitrālajiem toņiem (melns, brūns, tumši zils vai pelēks), kāds no gaišajiem toņiem (balts, ziloņkaula, citrondzeltens, rozā, laša krāsa) un kāds no piesātinātajiem toņiem (sarkans, koraļļu sarkans, ciklamenu, tirkīza, zaļš).
Ir īpaši svarīgi, lai apģērba gabali, kuri atrodas tuvāk sejai (blūzes, krekli, T krekli, topi), noteikti atbilstu jūsu krasu toņu paletei. Ja kāda apģērba gabala tonis nebūs gluži vajadzīgajā paletē, tā būs pusbēda, ja sejas tuvumā būs apģērba gabals jūsu krāsu toņa paletē (šallīte, rotas, apkaklīte utt).
Tagad par universāla apģērba komplekta paraugu no 12 gabaliem dāmai, kura atbilst siltajai pludinātajai krāsu paletei:
• A + B — kostīms neitrālā krāsā (brūna žakete un svārki);
• C + D — ar pirmo kostīmu tonī saskaņots kostīms (koraļļu sārta žakete un svārki);
• E — krēmkrāsas kokvilnas krekls;
• F — ikdienas sporta krekliņš džersijas adījumā (koraļļu sārts);
• G — krēmkrāsas vakara blūze;
• H — bikses, krāsā pieskaņotas A + B;
• I + J — kostīmkleita (brūna, koraļļu vai krēmkrāsā);
• K —trikotāžas jaciņa (brūna vai krēmkrāsas);
• L —kardigana jaka (brūna vai krēmkrāsas).
• C + D — ar pirmo kostīmu tonī saskaņots kostīms (koraļļu sārta žakete un svārki);
• E — krēmkrāsas kokvilnas krekls;
• F — ikdienas sporta krekliņš džersijas adījumā (koraļļu sārts);
• G — krēmkrāsas vakara blūze;
• H — bikses, krāsā pieskaņotas A + B;
• I + J — kostīmkleita (brūna, koraļļu vai krēmkrāsā);
• K —trikotāžas jaciņa (brūna vai krēmkrāsas);
• L —kardigana jaka (brūna vai krēmkrāsas).
Iespējamie apģērba gabalu salikumi:
E + A+H
|
J + F+L
|
G + H
|
I + J +
K
|
F + K+D
|
E + K+H
|
J + G + C
|
G + C + D
|
I + J + A
|
F + L+D
|
E + C + H
|
J+G + A
|
G + K+D
|
I + L+B
|
F + L+H
|
E + J
|
J + F + C
|
G + A+H
|
I + K + D
|
F + J
|
E + K + D
|
J + E +
L
|
G + C + H
|
I + K+B
|
F+L+B
|
E + L +
H
|
J + E + C
|
G + K + H
|
I + L+H
|
F + A + H
|
E + L + D
|
J + E + C
|
G+J
|
I + C +
H
|
F + C + H
|
E + L +
B
|
J + G + K
|
G + B + C
|
I + B + L
|
F + C + D
|
E + C + D
|
J + E + A
|
G + A+D
|
I + K+H
|
F + K + H
|
E + A + B
|
J + G + L
|
G + L+H
|
I + C +
D
|
F + A + B
|
E + A+B
|
J + F + K
|
G + L + D
|
I + A+H
|
|
G + L +
B
|
I + A+D
|
|||
I + A+B
|
||||
I + L+D
|
||||
I + J +
C
|
Ja krāsu tonalitātes ir ieturētas vienā atbilstošā paletē un saskaņotas un ja apģērba fasons un materiāls izvēlēts atbilstoši klienta dzīvesstilam, vecumam, tad šie apģērba gabali ir saskaņoti un tos var brīvi komplektēt.
Lai apģērba komplektēšanā ievērotu «kapsulas» principu, pamatā ir cilvēka dzīvesstils. Strādājošai sievietei var būt vairākas «kapsulas» darbam, sabiedriskajai dzīvei un brīvā laika nodarbēm.
Savukārt jaunajai māmiņai būs citas «kapsulas», varbūt vairākas «kapsulas» atpūtai un viena oficiālā. Ja sievietei ir vairākas sociālās funkcijas, labāk izveidot «kapsulu» ar lielāku efektu svinīgiem gadījumiem un vairākus maiņas variantus nekā vairākus vakartērpus.
Nav teikts, ka vienai «kapsulai» izsmeltas visas variantu iespējas. Taču «kapsulas» atvieglo garderobes veidošanu. Sieviete, kura brauc dažādās vizītēs, var ņemt līdzi vienu «kapsulu» un aksesuārus. Katrai «kapsulai» vajag trīs kurpju pārus neitrālos toņos:
• kurpes ar zemu papēdi ikdienai;
• kurpes ikdienai ar vidēji augstu papēdi;
• kurpes vakaram ar attiecīgi augstu papēdi.
«Kapsulas» veidojot, ir svarīgi ievērot sava auguma un gadalaika īpatnības.
• kurpes ikdienai ar vidēji augstu papēdi;
• kurpes vakaram ar attiecīgi augstu papēdi.
«Kapsulas» veidojot, ir svarīgi ievērot sava auguma un gadalaika īpatnības.
Kas garderobē jāievēro pilnīga auguma sievietēm
Augumam ir taisnstūra forma, un viduklis nav jūtami iezīmēts. Tādam augumam par iemeslu var būt plati, masīvi kauli un liekā ķermeņa masa. Protams,
iegādāties tērpu, kas labi piegulētu šādam augumam, nav tik vienkārši.
Vajadzētu atturēties no gariem, platiem svārkiem. Ja ir liels
vidukļa apkārtmērs, lejasdaļā tie iznāk ļoti plati un svārku siluets veidojas
uzkrītoši liels.
Tāpat jāizvairās no jostām un piegulošām blūzēm. Daudz labāk
izskatīsies taisnas žaketes, bluzoni, tunikas, taisni svārki un bikses.
Ir daudz
pilnīga auguma sieviešu, bet skaistumam radītas visas sievietes, tāpēc
rūpīgi atzīmēsim, ko var un ko nevar atļauties šāda auguma īpašnieces.
Vajadzētu izvairīties no:
• gariem, viļņainiem matiem,
• caurspīdīgiem audumiem,
• audumiem ar pārāk lielu vai pārāk sīku rakstu,
• gaišiem, mirgojošiem audumiem,
• rupja adījuma un rupja auduma izstrādājumiem,
• apaviem ar zemu papēdi,
• kupliem minisvārkiem,
• apspīlēta apģērba,
• jostām un uzšūtām kabatām,
• lielām, resnām somām,
• tērpiem ar ielocēm,
• kļošenēm un biksēm ar atlokiem,
• krokojumiem un kupliem fasoniem,
• bolero jaciņām,
• īsām ķēdītēm un krellītēm,
• apaļa un kvadrātveida kakla izgriezuma,
• «uzplečiem» uz apģērba,
• trikotāžas apģērba.
• caurspīdīgiem audumiem,
• audumiem ar pārāk lielu vai pārāk sīku rakstu,
• gaišiem, mirgojošiem audumiem,
• rupja adījuma un rupja auduma izstrādājumiem,
• apaviem ar zemu papēdi,
• kupliem minisvārkiem,
• apspīlēta apģērba,
• jostām un uzšūtām kabatām,
• lielām, resnām somām,
• tērpiem ar ielocēm,
• kļošenēm un biksēm ar atlokiem,
• krokojumiem un kupliem fasoniem,
• bolero jaciņām,
• īsām ķēdītēm un krellītēm,
• apaļa un kvadrātveida kakla izgriezuma,
• «uzplečiem» uz apģērba,
• trikotāžas apģērba.
Jo pilnīgāks cilvēks vai kāda viņa ķermeņa daļa, jo brīvāk
krītošam jābūt viņa tērpa siluetam. Pilnīgu ķermeni nedrīkst iespīlēt apģērbā.
Izvēloties auduma rakstus, jāievēro mērenība. Audumiem jābūt brīvi krītošiem,
adījumiem — smalkiem un brīviem. Tērpa detaļas jāietur vienā tonī. Ja augumā
var izcelt kaut ko ievērības cienīgu, tas arī jādara, piemēram, ar dekoltē.
Cilvēkam var būt skaistas rokas vai kājas.
Kurpes jāvalkā ar vismaz piecus
centimetrus augstu papēdi.
Rotām jābūt pamanāmām, arī pulkstenis nedrīkst būt pārāk mazs.
Piegriezuma līnija vēlama brīva. Šauriem pleciem noteikti jālieto polsteri. Ja
kājas ir garas, žaketi var pagarināt, bet, ja īsas, tad žaketei vai bleizeram
jābūt zemāk par jostasvietu.
Jāievēro vertikālas līnijas un pagarināts tērpa siluets. Lai
kompensētu gurnu apaļumu, pleciem jālieto polsteri un šalles veida apkakles vai
pagarinātas apkakles, kas vizuāli pagarinātu ķermeņa augšdaļu. Ja ir resnas
rokas, piedurknēm nevajadzētu būt nekādiem krokojumiem un paplatinājumiem. Arī
tērps bez piedurknēm neizskatās estētiski.
Ja ir izteikta krūšu dala, nevajadzētu nekādus horizontālus
akcentus — svītras, aplikācijas, uzšūtas kabatas. Kabatlakatiņš krūšu kabatiņā
krūšu apkārtmēru vizuāli vēl palielina, tāpat kā drapējumi un krokojumi.
Nav
ieteicamas pusgaras piedurknes, kuras beidzas krūšu augstumā, un ampīra stila
griezums. Piedurknei jābeidzas vai nu augstāk, vai zemāk par krūšu līmeni.
Ja pilnīgu augumu vēl papildina resnas kājas, jāpievērš uzmanība
kāju pilnīgākajai vietai, un tajā augstumā nedrīkst beigties svārki vai kleita.
Tērpam jābūt vienā, pietiekami tumšā tonalitātē ar zeķēm un kurpēm.
Ja augums un kakls ir pilnīgs, nebūtu ieteicami pusgari mati.
Matiem var ieteikt īsu griezumu, ja vien galva nav pārāk maza.
Nav komentāru:
Ierakstīt komentāru